Poludnica 2021     39. ročník (9.1.2021)

39. ročník výstupu na Poludnicu sa uskutočnil 9. januára 2021, kvôli covidovej pandemickej situácii ako neorganizovaný individuálny výstup v zmysle pokynov hlavného hygienika. Zraz bol o 08:00 ráno pred hotelom Ďumbier, a šlo sa tradičnou trasou, ktoru sme šli už nespočetnekrát.

Na Poludnici sme boli okolo 12:00 na obed, to znamená, že na vrchol nám to trvalo približne 4 hodiny. Aj preto, že sa šmýkalo, ale aj následkom charakteru terénu, sme pri zostupe skôr bežali, než kráčali, takže späť pri autách na parkovisku sme boli okolo 13:30, z čoho vyplýva, že zostup nám trval rekordne krátkych 90 minút! Tento výstup aj so zostupom je (v rámci histórie tohto podujatia) asi novým rýchlostným rekordom!

- - - - - -

La 39-ua supreniro al Poludnica okazis la 9-an de januaro 2021, pro la Kovid-pandemia situacio, kiel neorganizita individua turismo laŭ la instrukcioj de la Ĉefa Higienisto. Ni ekiris je la 08:00 horo de antaŭ la hotelo Ďumbier, kaj ni marŝis laŭ la tradicia vojo, kiun ni trapasis sennombrajn fojojn.

Sur montopinto de Poludnica ni estis je ĉirkaŭ 12:00 tagmeze - post 4 horoj. Ankaŭ ĉar ĝi glitis, sed ankaŭ pro la naturo de la tereno, dum la malsupreniro ni kuris anstataŭ marŝis, al la aŭtmobiloj en la parkejo ni revenis je ĉirkaŭ 13:30, kio signifas, ke la malsupreniro prenis nin rekordajn mallongajn 90 minutojn! Ĉi tiu supreniro kun la malsupreniro, estas (ene de la historio de ĉi tiu evento) verŝajne nova rapideca rekordo!