New York - Brooklin(6.10.2022)

Na ďalší deň som sa vybral pozrieť si Brooklinský most a výhliadku SkyLine.

Keď už som sa ale - hoci nechtiac - takto ocitol v Brookline, hovorím si: „Kedy sa ja v živote zase 'Len-Tak' ocitnem takto v Brookline?!“ „Tento svoj dopravný omyl využijem, a idem si to tu ja trošku poobzerať!“

informačná tabuľa v metre mi dáva nádej, že tentokrát nasadnem na správny vlak, a už na druhý pokus docestujem tam, kam chcem. Cieľová stanica: York Street. Navigácia v mobile to istí, a tak - aj keď v úplne neznámom prostredí - sebaisto napredujem za svojim dnešným cieľom.

Je zábavné sledovať ľudí, ako sa na tomto ikonickom mieste fotia. Z tohto miesta musím foto mať samozrejme aj ja.

Išiel som ďalej Brooklinskou promenádou, súčasťou ktorej sú aj rôzne parčíky a zaujímavé zákutia.

Pozoruhodná je ale aj táto dvoj-poschodová diaľnica, nad ktorou je ešte tretie „poschodie“ s ďalšou promenádou:

o tej ale až o chvíľu.

Na konci tej pobrežnej promenády sú športové hriská, na jednom z ktorých práve trénovali futbalistky. Trochu ma mrzí, že som sám seba nenafilmoval, ako im behám za zle zakopnutými loptami, aby som im ich brilantným štýlom vrátil do hry.

Od futbalistiek som kúskom pobrežnej promenády popod dvoj-poschodovú diľnicu prešiel do údajne jednej z najdrahších štvrtí Brooklinu. V plnom prúde prebieha príprava na blížiaci sa Halloween. Mne sa toto teda hnusí! Chcel som si to tu vlastne len tak trochu poobzerať cestou na tú druhú Brooklinskú promenádu nad tou poschodovou diaľnicou. Keď som sa ale nakoniec ku nej dostal, namiesto dychberúcej výhliadky, moju pozornosť na seba upútali dve neprehliadnuteľné deti, ktoré kývajúc kričali na autá prechádzajúce pod nimi.

Domy pozdĺž tejto poschodovej promenády, ako napríklad tento, sú údajne najdrahšie v Brookline, práve kvôli tomuto ikonickému výhľadu.

Blížim sa ku koncu promenády a tým pádom aj k ďalšej ikonickej dominante, ktorou je Brooklinský most. Je tu ale čas obeda, a tak ešte predtým, ako vyrazím na Brooklinský most, naobedujem sa. Táto porcia stála 12 dolárov, ale je taká obrovská, že na obed z nej zjem iba polovicu, a druhá polovica bude na večeru.

Brooklin Bridge Pešo

Turistickou atrakciou Brooklinského mosta je mimochodom tiež pešia promenáda. Okrem jedinečnej a neopakovateľnej atmosféry most svojim návštevníkom ponúka - ako inak - aj nádherné ikonické výhľady na okolie do všetkých strán. Na svoje si však rozhodne prídu aj street fotografi!

Pomaly sa zvečerieva, a mesto s náhle sa meniacou atmosférou začína ponúkať zase iné, nemenej zaujímavé pohľady.

Nácvik na zajtrajší Kolumbov deň

Toto je nácvik na zajtrajší Kolumbov deň, reportáž z ktorého bude nasledovať o krátku chvíľu.

Po únavnom, ale dokonale prevýletovanom dni, na večeru ešte dojedám druhú polovicu obeda. No a potom už iba spať.