New York - Ferry & imagine(9.10.2022)

9. októbra, ešte predtým, ako pôjdem do Central Parku pozrieť oslavu narodenín Johna Lennona, vybral som sa na výlet loďou na ostrov Staten island. Najprv ale ranná horúca čokoláda. Tejto pani som sa asi zdal podozrivý, tak nakukla, či nejdem vytiahnuť zbraň! Dolárové bankovky rôznych hodnôt sa na seba podobajú, a pri každej platbe som mal problém s ich rozoznávaním. Ešte servítok ... a zrkadlové selfie...

Aj cestou do prístavu filmujem a fotím všetko, čo mi toto neobsiahnuteľné mesto bude pripomínať. Žeby v New Yorku nepoznali GoPročku? No a naplašiť holuby do chlapíkovej desiaty som naozaj nechcel.

Čo sa týka dnešného výletu loďou na Staten Island, jednak som zvedavý, ako to tam vyzerá, avšak hlavným dôvodom, prečo sa masy turistov týmito loďami plavia, je to, že trasa plavby vedie relatívne blízko popri Soche Slobody, na ktorú si pohľad z tejto lode užijete možno ešte lepšie, ako keby ste sa na sochu išli pozrieť do jej bezprostrednej blízkosti. No a v neposlednom - ak nie v úplne prvom rade - tieto lode premávajú - celkom zdarmo!

Po vylodení sa na ostrove Staten Island, som sa ocitol na výhliadke podobnej tej Brooklinskej, z ktorej je „reklamný“ výhľad na Manhattan. Znovu ale za predpokladu, že máte aspoň aký-taký zoom.

Vybral som sa autobusom do vnútrozemia, konkrétne do parku na Striebornom jazere (Silver Lake Park), ktorý je vraj obdobou Manhatanského Central Parku. Možno to bolo obdobím - pretože je október a jeseň v plnom prúde, ale okrem dvoch mladíkov, ktorí si hádzali disk, jednej kolobežkárky, dvoch skejtbordistov, a veveričky, no a samozrejme mňa - tu nebolo ani nohy, takže s porovnávaním s Manhatanským Central Parkom by som bol - povedzme - zdržanlivejší.

Všimnite si tohto cyklistu! Cestou späť do prístavu som prechádzal popri diere v plote - alebo skôr jame popod plot - všimnite si ale tohto cyklistu! Cestou späť do prístavu som prechádzal popri diere v plote - alebo skôr jame popod plot. Okamžite sa vo mne zobudilo „nezbedné chlapča“ a už aj som liezol popod plot, pozrieť sa, čo je za ním. Bol tam golfový areál. No a preto, že žiadny regulérny východ som nenašiel, z areálu som vyšiel tak, ako som doň vošiel. A je tu zas! Nie je to nejaký špión, čo ma sleduje?!

Ďalšou atrakciou na spiatočnej ceste boli výskajúce dievčatá, ktoré vyľakal - tipujem - miestny exot, ktorý si to v tento sviatočný deň príprav na Haloween, neustrážil s konzumáciou alkoholu. Miestna žena, ktorú som nenafilmoval, lebo prechádzala poza mňa, keď videla, že exota filmujem, iba podotkla: „no tak toto vyzerá na poriadnu hanbu!“. inak - podobne ako všade na svete.

Späť do Manhattanu som sa prepravil znovu bezplatnou loďou. Z prístavu potom metrom rýchlo do Central Parku, kde už bola v plnom prúde oslava nedožitých 82. narodenín Johna Lennona.