New York - Far Rockaway Beach + odlet(11+12.10.2022)

Na dnešný deň som si naplánoval výlet k morskému pobrežiu, pričom už pozorovanie krajiny počas samotnej cesty bol parádny zážitok.

Z pláže som si išiel trochu poobzerať mestečko. Zistil som napríklad to, že domy si tu stávajú z dreva, a neviem, či všetci Američania, ale tu sú miestni celkom slušní patrioti. Americké zástavy sú tu vidieť na každom kroku. V rovnakej úcte majú aj obete a hrdinov útoku na dvojičky z 11. septembra 2001. Aj tu, vo Far-RockAway, im venovali park a v ňom pamätnú tabuľu. Na dlažbe prístrešku v tomto parku som však našiel aj toto! (injekčná ztriekačka pravdepodobne narkomama)

Na ulici som zase stretol maliara Džefa, ktorý práve končil s umeleckou výzdobou fasády jedného obchodíka. No a keď nadišiel čas, metrom som sa vrátil späť do Manhattanu, kde som si bol kúpiť niečo pod zub.

Túlajúc sa ulicami som si fotil to, čo sa mi zapáčilo alebo zaujalo, a ako sa pomaly začalo zvečerievať, zatúlal som sa k pobrežným dockom, z ktorých sú cez rieku pekné pohľady na centrum na druhom brehu.

Ani som sa nenazdal a bola noc, kedy však toto mesto nadobudne zase inú, nemenej atraktívnu atmosféru. A pretože zajtra odlietam, ešte jeden pohľad z okna mojej ubytovne.

Ďalší deň som sa bol ešte niekoľkými pohľadmi rozlúčiť s mestom, no a metro mi ešte aj na poslednej jazde ponúklo zážitok v podobe takejto samomluvnej cestujúcej.

Z metra ešte vláčikom Air-Train na letisko, no a potom už iba let domov.